YURT DIŞI EĞİTİM - KANADA

image

KANADA

Kanada’da çoğunluğu devlet üniversitesi olmak üzere 100’e yakın üniversite vardır. Kanada, eğitim sisteminin kalitesi açısından Dünya genelinde en yüksek performansa sahip ülkelerden biridir. Buradaki üniversitelerden alacağınız diploma Dünyanın her yerinde geçerlidir. Kanada; bilgisayar teknolojileri, ulaşım, iletişim, mühendislik, madencilik, TIP, işletme ve MBA gibi alanlarda haklı bir üne sahiptir.

Kanada'nın hemen her bölgesinde çok sayıda üniversite ve yüksekokul bulunmaktadır. Üniversiteler devlete bağlıdır ve akademik özerkliğe sahiptirler. Üniversite eğitim dönemi genellikle Eylül ile Mayıs ayları arasındadır. Akademik yıl iki veya üç sömestr şeklinde uygulanır. Ülke genelinde üniversiteye giriş sınavı yoktur; her üniversite kendi öğrenci kabul şartlarını kendi belirler ve adaylar sahip oldukları özelliklere göre ayrı ayrı değerlendirir.

Kanada'nın birçok büyük şehri, Dünyanın en yaşanılır kentleri arasında ilk sıralarda yer almaktadır. Bu değerlendirme; ülkelerin eğitim olanakları, milli gelirleri, genel yaşam standartları gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılır. Kanada düşük suç oranı ile oldukça güvenilir bir ülkedir.

Kanada'nın eğitim sistemi, birçok ülkeye örnek olmuş, Dünyanın en iyi eğitim sistemlerinden biridir. Kanada'dan alacağınız diploma Dünya genelinde tanınırlığa sahip olacaktır. Üstelik Kanada'daki üniversite harçları İngiltere, ABD’ye nispeten çok daha ekonomiktir.

Uluslararası öğrenciler mezuniyetten sonra bir süre daha Kanada'da kalma ve çalışma hakkına sahiptir. Yurtdışında edineceğiniz iş tecrübesi, kariyerinize yön verecek bir deneyim kazandırır.Kanada'da üniversite eğitimi almanın en güzel taraflarından biri de İngilizce ve Fransızcayı akıcı şekilde konuşma şansınıza sahip olmanızdır. Birçok üniversitede her iki dilde de eğitim alma imkanına sahip olabilirsiniz.