YURT DIŞI EĞİTİM - AVRUPA

image

AVRUPA

Avrupa Birliği Diploması; Avrupa’da üniversite eğitimi öğrencilere hem prestijli bir eğitim hem de Avrupa Birliği diploması sağlıyor. Avrupa’da okumak aynı zamanda öğrenciye dünya çapında bir vizyon sahibi olma imkanı ve eğitimden sonra AB ülkelerinde yaşama ve çalışma hakkı sağlıyor. Özellikle İngiltere dışında Avrupa da en çok tercih edilen ve prestijli okullarda okuma imkanı sağlayan Almanya ve Hollanda’dır.

Hollanda; ülkede bir yüksek öğretim kurumunda öğrenim görmeyi düşünüyorsanız Hollanda üniversiteleri, İngilizce programlar açısından zengindir ve iki binin üzerinde lisans ve lisansüstü diploma ve sertifika derecelerine sahiptir. Hollanda'da eğitim sistemi, araştırma odaklı eğitim veren Araştırma Üniversiteleri ile bilim ve sanat alanında yüksek mesleki eğitim veren Uygulamalı Bilimler Üniversiteleri olarak iki gruba ayrılır. Ülkede bir üniversiteye başvurmak isteyen öğrenciler için eğitim alabilecekleri 2000’den fazla lisans ve yüksek lisans programı bulunur.

Almanya;Öğrenim harcının olmadığı/ çok az olduğu, dünyanın önde gelen üniversitelerine ev sahipliği yapan Almanya, kısa zamanda uluslararası öğrenciler arasında öğrenim amaçlı olarak en çok tercih edilen ülkelerden biri olmuştur. Aynı zamanda çok sayıda çokuluslu şirkete de ev sahipliği yapmakta ve dinamik, kültürel ve tatmin edici bir öğrenim deneyimi sunmaktadır.Almanya’da yaşam kalitesi Avrupa’nın çoğu ülkesine göre en iyiler arasındadır. Zira ülke dinamik ekonomisi, zengin tarihi, hem İngilizce hem de Almanca dilindeki eğitim seçenekleri ve kültür çeşitliliği ile her yıl 300,000’in üzerinde uluslararası öğrenciye ev sahipliği yapar.